Türkiye’nin İlk ve Tek Bor İçeren Çamaşır Deterjanı

Biz anneler hep hassasızdır söz konusu çocuğumuz olduğunda. Dünyada kendimiz dahil hiç kimseyi bu denli düşünmeyiz ve başka hiçbir konu için bu denli araştırmayız belki de. Hatta şöyle diyeyim, okuduğumuz okullarda yıllarca aldığımız eğitimlerde bile bu denli hassas ve titiz olmamış olabiliriz. Çünkü biz anneyiz. Öyle bir araştırmacı ruhu giriyor ki içimize anlatam, en kral araştırma görevlisinde yoktur eminim bu ruh;) Bir şey duyduğumuzda, bir şey öğrendiğimizde ya da bir şey keşfettiğimizde… Hem deli gibi araştırmak hem de deli gibi paylaşmak istiyoruz çünkü biliyoruz ki bizim gibi bir sürü anne var.

İşte yine öyle günlerden biriydi benim için. Bir arkadaş grubumuz var, çocuklarımıza yaptıklarımızı, kullandıklarımızı, öğrendiklerimizi paylaştığımız. Bu sefer ki konumuz çamaşır deterjanı idi. Önemli ve hassas konulardan biri daha. Kendimiz söz konusu olsa tek cümlede bitebilecek bir konu aslında. “İnatçı lekeleri bile iyi temizliyor mu?” Bu kadar basit aslında. Fakat söz konusu çocuğumuz ise bir çamaşır deterjanı hakkında saatlerce soru sorabilir ve bu konunun üzerine uzun uzun sohbet edip, bir de yetmezmiş gibi sonrasında uzun uzun araştırma yapabiliriz. Annelik işte, biraz delilik değil mi;)

Hazırsanız sorulardan birkaçını yazayım sizler içinde:)

Organik mi?
Organikse neye göre? İçeriğindeki maddeler neler?
Kokusuz mu?
Hassas ciltler için uygun mu?
Antialerjik mi?
İyi temizliyor mu?
Kalıntı bırakır mı?

….

Bu sorular alır başını gider, bu yüzden en iyisi ben burada sorularıma son verip, bu uzun uzun konuştuğumuz çamaşır deterjanı hakkında sizlere de bilgi vereyim. Minoris Baby ismi. Bebekler için özel olarak hazırlanmış organik bir çamaşır deterjanı. İçeriği uluslar arası akredite labaratuarlarında onaylanmış, kokusuz, antialerjik, hassas ciltler için uygun, iyi temizleyen bir çamaşır deterjanı ya da Minoris Baby için bebek çamaşırları temizleme sıvısı demek daha doğru olur. Ama benim en ilgimi çeken nokta şuydu ki Türkiye’nin ilk ve tek bor içeren bir çamaşır suyu olması.Bor’un önemi nedir diye sorarsanız; Bor lekeler üzerinde oldukça etkili bir etken ve çamaşır dokusuna zarar vermeden direkt lekeler üzerinde çalışan önemli bir temizlik ajanı yani kısacası iyi bir dezenfektan olduğunu öğreniyorum.

Tüm bunlarla birlikte Minoris Baby; Sls, Sles, Fosfat, Optik ağartıcı, Sentetik Parfüm, Boya, Paraben ve Petrokimya türevi hiçbir madde içermediğini, ürün içeriğinin organik olduğunun uluslar arası akredite labaratuarlarında onaylandığını ve içeriğinde günlük hayatta tükettiğimiz zeytinyağı, Ayçiçek yağı, karbonat, limon tuzu gibi hammaddelerin kullanıldığını da öğreniyorum.

DSC07404

 

Kısa bir süre önce keşfettiğim ve kullanmaya başladığım Minoris Baby’i sizlerle tanıştırmak istedim. Bir anne, bir Mavibebegim tavsiyesi ve tanışıklığı gibi düşünün.

www.minorisbaby.com dan detaylıca inceleyebilirsiniz.

Herşey bir çocuk için değil, tüm çocuklarımız için çünkü.

Sevgiyle kalın…

DSC07381

Paylaşmak Güzeldir :)
Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on Tumblr0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>