Music Together…

Geçtiğimiz günlerde Sevgili GingerBazaarBlog Sinem’in davetiyle Mavi ile birlikte Music Together etkinliğine katıldık. Bizim için gerçekten hoş ve keyifli bir deneyim oldu ve sizlere de Music Together’ın ne olduğundan bahsetmek isterim.

_S6A2027_resized

Music Together, 0-5 yaş grubu arası çocuk ve ebeveyninin beraber katılım sağladığı 40 ülke, 2.500 noktada başarısını ispat etmiş müzik ve hareketin iç içe olduğu bir aktivite.

30 sene önce Amerika’da Princeton New Jersey’de keşfedilen Music Together; dünyada oluşturulan  ilk erken yaş müzik eğitimi programıdır.

Bu program ise Türkiye’ye iki tatlı anne tarafından getiriliyor. Nasıl mı? Kendi çocuklarının üzerinde faydalarını gören iki anne, bu programın yurtdışında eğitimini almak için kollarını sıvıyorlar ve eğitim sürecinin ardından lisansını alıyorlar ve birden iki tatlı anne, iki tatlı girişimci anneye dönüşüyor.

Peki programların içeriği ve faydaları nelerdir diye sorarsanız;

Özel hazırlanmış yaklaşık 200 şarkıdan oluşuyor ve farklı kültürlere ait, farklı dillerde yazılmış anonim müziklerin yanı sıra,  jazz, blues, klasik, country, latin alt yapısı da yer almakta.

Aileler 10 hafta boyunca katıldıkları 45’er dakikalık müzikal deneyimin sonunda; ilk enstrümanları olan ses ve vücutlarını kullanmayı; çok sesli vokaller, ritim çalışmaları ve melodi tekrarları yaparak eğlenerek öğreniyorlar.

Müzikle erken yaşta tanışmış çocukların; duygusal zekalarının, konuşma becerilerinin, hafıza, matematik ve sosyal becerilerinin, fiziksel koordinasyon yetilerinin ve okul başarılarının daha yüksek olduğu gözlemleniyor.

Peki ya kazanımlar neler derseniz, şöyle ki;

Çocukların doğuştan var olan müzik yetilerini ortaya çıkararak geliştirmeleri, bedenlerini doğru ritimle hareket ettirmeleri,ebeveyn ve çocuk arasında özel bir bağ kurulması, eğlenirken fark etmeden solfej ve ritmin temellerini almaları, ailece kaliteli vakit geçirmeleri, enstrüman çalma, bale, tiyatro ve dans öğrenebilme yaşları geldiğinde sağlam bir alt yapıya sahip olmaları ve daha bir sürüsü aslında.

Çocuklara oturdukları yerden televizyon izleyerek, tabletlerden, akıllı telefonlardan, radyolardan dinleyerek müziği tüketmek yerine, ailece müzik yapmanın, müziği üretmenin zevkini ve mutluluğunu yaşatmayı amaçlayan bu programı ve bu iki tatlı girişimci anneyi gönülden destekliyorum.

213_resized

Bilgiler ise şu şekilde;

Music Together by KidzHarmony; Beykoz, Göktürk, Yeşilyurt, Ulus bölgelerindeki derslere katılım sağlamak için;
Web: www.musictogether.com
Telefon:0532 656 77 86

Music Together by Dramatikanne; Çekmeköy ve Kurtköy bölgelerindeki derslere katılım sağlamak için;
Web: www.musictogetherbydramatikanne.com
Telefon:0530 579 25 22

_S6A1980_resized

Sevgilerimle…

Paylaşmak Güzeldir :)
Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on Tumblr0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>